Agrimasz

Fiszewo

+48 556 128 260

Niepruszewo

+48 616 110 004

Nowa Karczma

+48 556 200 804

MASZYNY ROLNICZE MANDAM

Producent maszyn rolniczych Mandam stawia na wysokiej jakości produkty, kompleksową obsługę klienta i fachowy serwis. Priorytetem jest też dostosowanie osprzętu maszyn do rodzaju gleby w danym regionie, co sprawia, że maszyny rolnicze pracują wydajnie i niezawodnie przez długi czas. Nie mniej ważnym aspektem dla Mandam jest ochrona środowiska. Wszystko to sprawia, że Mandam jest najlepszym partnerem dla współczesnego rolnictwa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do nawiązania współpracy. Przedstawiciele firmy chętnie opowiedzą o dostępnym asortymencie i jego specyfikacji technicznej.

 

BRONY TALERZOWE

Brony talerzowe to maszyna rolnicza niezbędna do uprawy pożniwnej, wymieszania resztek pożniwnych, ale też niezastąpiona jako agregat doprawiający przed siewem. Brony talerzowe marki Mandam to  bezobsługowe łożyska, talerze ze stali borowej mocowane na zabezpieczeniach gumowych lub na amortyzatorach sprężynowych, regulowana odległość wału za maszyną, a także szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego.

Brony talerzowe TAL-C przeznaczone są do uprawy pożniwnej jako agregat doprawiający przed siewem. Zastosowanie amortyzowanych sprężynowo zespołów roboczych, w oparciu o resor o wymiarach 100×13, sprawiło, że model doskonale sprawdza się na zakamienionych glebach. Brony talerzowe TAL-C to bezobsługowe łożyska, do których przymocowane są talerze uzębione o średnicy fi 560 mmze stali borowej. To także mocne sprężyny zabezpieczające każdy talerz, które są usztywniona i stabilizowana specjalną płytką od spodu ramy. Standardowo brony talerzoweTAL-C są wyposażone w ekrany boczne oraz ekran pomiędzy talerzami, co chroni drugi rząd talerzy przed przyjmowaniem na siebie zbyt dużej masy ziemi. Ponadto brony zostały zaprojektowane tak, by umożliwić swobodny dobór maszyn do ciągnika (szerokości robocze mają zakres od 2,50m do 6,00m), a także by móc wyposażyć je w opcjonalne dodatki, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Producent maszyn rolniczych Mandam proponuje również brony talerzowe na kołach TAL-K. Są one wyposażone w zabezpieczenie sprężynowe, a także w zintegrowane podwozie jezdne umiejscowione pomiędzy drugim rzędem talerzy a wałem. Taka konstrukcja pozwala uniknąć drgań i wibracji przenoszonych z ciągnika na bronę talerzową. Brony talerzowe z serii TAL-K zapewniają wysoką jakość mieszania i wyrównania, dzięki sprawdzonemu systemowi talerzy na bezobsługowych łożyskach. Szeroka gama wałów zapewnia prawidłowe rozdrobnienie i wyrównanie pola pod siew. Warto wiedzieć, że zastosowana w bronach TAL-K hydrauliczna regulacja głębokości pracy znacząco ułatwia ustawienie głębokości pracy maszyn, co ma ogromnie znaczenie w trudnych warunkach i pozwala na szybką uprawę ścierniska.

Opis wkrótce

Brony talerzowe GAL-E

Brony talerzowe GAL-C są stosowane do podcięcia i wymieszania ściernisk oraz pozostałości pożniwnych. Dwa rzędy talerzy o średnicy fi 560 mm pozwalają skutecznie podcinać i mieszać pozostałości roślinne. Wykorzystane w bronach talerzowych typu GAL-C zabezpieczenie gumowe na bezobsługowych piastach umożliwia dokładne i skuteczne pocięcie resztek słomy uzębionymi agresywnymi talerzami wykonanymi ze stali borowej. Szerokości robocze w zakresie od 2,50 m do 6,00 m pozwalają na dopasowanie maszyny do ciągników o różnych mocach. Z kolei wielostopniowa regulacja zabezpieczenia dwoma sworzniami z płytkami stabilizacyjnymi pozwala ustawiać głębokość pracy. Maszyna w podstawowej wersji jest wyposażona w amortyzowane ekrany boczne oraz ekran pomiędzy talerzami chroniący drugi rząd talerzy przed przyjmowaniem na siebie zbyt dużej masy ziemi. Producent maszyn rolniczych Mandam umożliwia jednak dołożenie opcjonalnego wyposażenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Brony talerzowe GAL-S

Brony talerzowe GAL-M

Brony talerzowe na kołach GAL-K zostały zaprojektowane tak, aby wykluczyć drgania, podskoki i wibracje przenoszone z ciągnika na bronę talerzową. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu podwoziu jezdnemu, które umiejscowione jest pomiędzy drugim rzędem talerzy a wałem. System talerzy umocowanych na bezobsługowych piastach zapewnia z kolei wysoką jakość wymieszania resztek pożniwnych. Brony talerzowe na kołach GAL-K  to także resorowane ekrany boczne, środkowy ekran pomiędzy talerzami oraz hydrauliczna regulacja głębokości roboczej. Ponadto producent maszyn rolniczych Mandam proponuje 10 różnych wałów, dzięki czemu można dowolnie skonfigurować maszynę.

Brony talerzowe na kołach GAL-K HD zostały zaprojektowane tak, aby wykluczyć drgania, podskoki i wibracje przenoszone z ciągnika na bronę talerzową. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu podwoziu jezdnemu, które umiejscowione jest pomiędzy drugim rzędem talerzy a wałem. System talerzy umocowanych na bezobsługowych piastach zapewnia z kolei wysoką jakość wymieszania resztek pożniwnych. Brony talerzowe na kołach GAL-K  to także resorowane ekrany boczne, środkowy ekran pomiędzy talerzami oraz hydrauliczna regulacja głębokości roboczej. Ponadto producent maszyn rolniczych Mandam proponuje 10 różnych wałów, dzięki czemu można dowolnie skonfigurować maszynę.

GAL-K XL to nasz nowy model ciągnionej brony talerzowej, przeznaczony do ciągników średniej mocy. Charakterystyczną cechą serii XL jest trzyczęściowy mechanizm składania ramy, podczas gdy inne brony talerzowe MANDAM składają się z dwóch sekcji (skrzydeł). Zapewnia to kompaktowe wymiary transportowe dla maszyn o szerokości roboczej do 7,5 m, bez konieczności stosowania dedykowanego podwozia transportowego, które jest niezbędne w przypadku maszyn o szerokości 8, 10 i 12 m. Sekcje wałów posiadają niezależny mechanizm składania, zapewniający lepsze rozłożenie maszy całej konstrukcji, i zarazem odciążające tamy z elementami roboczymi. Rozstaw rzędów talerzy zwiększono do 1000mm, co również poprawia jakość pracy w trudnych warunkach. Hydrauliczna regulacja głębokości roboczej, zawieszenie podwozia i koła o szerokości 620 mm stanowią wyposażenie standardowe. Bezobsługowe piasty MANDAM z 5-letnią gwarancją w połączeniu z różnorodnością dostępnych talerzy zapewniają wyjątkową wydajność pracy. Do wyboru jest 10 różnych wałów oraz wiele innych akcesoriów, co zapewnia duże możliwości konfiguracyjne.Maszyny serii XL dostępne są w szerokościach roboczych 5 m i 7,5 m.

Opis już wkrótce

Maszyny z homologacją

Doskonałym uzupełnieniem bron talerzowych jest wał nożowy o średnicy fi 380 mm, który może być zamontowany bezpośrednio przed broną talerzową, jak również na TURze ciągnika. Proponowane przez Mandam wały nożowe są zbudowane z sześciu segmentów, na których zamontowane są noże tnące wykonane z 8 mm hardoxu. Wały te świetnie sobie radzą z cięciem słomy i resztek pożniwnych, ale też ze zwalczaniem omacnicy prosowianki.

Opis wkrótce

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta,
skontaktuj się z nami.

Contact Form Demo (#3)