Agrimasz

Fiszewo

+48 556 128 260

Niepruszewo

+48 616 110 004

Nowa Karczma

+48 556 200 804

GŁĘBOSZE I PŁUGI DŁUTOWE

Pług dłutowe marki Mandam to solidna i wytrzymała konstrukcja, dzięki czemu można pracować z ich wykorzystaniem nawet w trudnych warunkach glebowych, w tym na twardym podłożu oraz na glebach z resztkami pożniwnymi. Pługi dłutowe zostały skonstruowane tak, aby sięgać nawet do warstwy podornej, co pozwala glebie oddychać i co poprawia przesiąkanie wody. W efekcie możliwe jest ożywienie gleby, co sprzyja szybszemu wzrostowi roślin. Pługi dłutowe, podobnie jak pługi obracalne do tradycyjnej orki, są jedną z nowszych propozycji producenta maszyn rolniczych Mandam, ale już zdążyły zyskać uznanie klientów.

Opis wkrótce.

Głębosze firmy Mandam o symbolach MG są narzędziami zapewniającymi głębokie spulchnienie gleby bez naruszenia jej warstwowej struktury i likwiduje podeszwę płużną. Dzięki tej maszynie uzyskuje się napowietrzenie i nawodnienie dolnych warstw gleby, operację tą wykonuje się co 3 – 4 lata szczególnie na polach, gdzie woda stoi na powierzchni. Mandam proponuje głębosze z wałem rurowym fi 540 mm (seria MGW) i bez wałów (seria MG) z zabezpieczeniem śrubowym. Opcjonalnie oferowane są Krety – ciężarki dopinane do zębów głębosza zapewniające lepszą cyrkulację wody w glebie.

Głębosze MGP jest to narzędzie zapewniające głębokie spulchnienie gleby bez naruszenia jej warstwowej struktury i likwiduje podeszwę płużną. Dzięki tej maszynie uzyskuje się napowietrzenie i nawodnienie dolnych warstw gleby, operację tą wykonuje się co 3 – 4 lata szczególnie na polach, gdzie woda stoi na powierzchni. MGP to głębosz o specjalnie wygiętych zębach zapewniających lepsze podcięcie gleby, a finalnie lepszą cyrkulację wody. Maszyna o symbolu MGP wyposażona jest w sprzęg mechaniczny do zagregowania z innym urządzeniem np. broną talerzową lub agregatem siewnym. MGPH posiada sprzęg hydrauliczny. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną.

Opis wkrótce.

Pługi dłutowe Grot są produkowane w dwóch szerokościach roboczych z zabezpieczeniem na śrubę zrywalną lub siłownik. Umożliwiają szybką i tanią pracę zastępującą tradycyjny pług. Pługi dłutowe mogą pracować na dużych głębokościach, nawet w wyjątkowo trudnych warunkach glebowych. Układ roboczy z regulowanymi lemieszami bocznymi i wymiennym dwustronnym dłutem. Przy dużej głębokości pracy pługów dłutowych dochodzi do zerwania twardych warstw glebowych gdzie pole jest równo spulchnione, a resztki pożniwne przykryte. Zastosowanie pługa dłutowego pozwala bardzo skutecznie zlikwidować rozlewiska wodne na polu powodując lepsze podsiąkanie i ukorzenienie się roślin. Zalety pługa dłutowego wynikają z możliwości jazdy z dużą prędkością do 12km/h, co znacznie obniża koszty produkcji rolnej i sprzyja szybkiemu procesowi obróbki pola. Dużą wygodę pracy stanowi zastosowanie przez firmę Mandam regulacji wału, która polega na możliwości odsuwania i przybliżania wału w stosunku do ramy maszyny. Podwójny wał zębaty zapewnia lepsze napowietrzenie gleby po przejeździe maszyny. Pługi dłutowe w ramach modelu Grot standardowo wyposażone są w hydrauliczną regulację głębokości pracy. Za dopłatą każdy klient może zakupić dodatkowe wałki lub ekrany boczne, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta,
skontaktuj się z nami.

Contact Form Demo (#3)