Agrimasz

Fiszewo

+48 556 128 260

Niepruszewo

+48 616 110 004

Nowa Karczma

+48 556 200 804

KULTYWATORY DŁUTOWE

Kultywator dłutowy Gruber KUS produkowany przez firmę MANDAM oferowany jest z zabezpieczeniem bolcowym (śruba zrywalna) lub NON-STOP (sprężyna). Kultywatory zębowe dłutowe składają się z zębów roboczych usytuowanych w dwóch rzędach, z talerzy zębatych fi 465 mm i w zależności od wybranych z opcji: z jednego lub z dwóch wałów roboczych. Dzięki wysokiemu prześwitowi 850 mm oraz dużym odstępom pomiędzy zębami roboczymi, agregaty mogą pracować na polach o dużej pozostałości roślinnej. Szeroko tnące podcinacze są tak skonstruowane, że podcinają całą powierzchnię pola, na którym maszyna pracuje. Rozmieszczone za nimi wypukłe talerze wyrównują powierzchnię pola. Duża różnorodność wałów pozwalająca dobrać odpowiedni do rodzajów gleby służy do optymalnego ustawienia głębokości pracy agregatu i powtórnego ugniecenia gruntu.

Maszyny rolnicze z serii Mandam TOP to kompaktowe 3-rzędowe kultywatory dłutowe, występujące z zabezpieczeniem bolcowym (śruba zrywalna) lub NON-STOP (podwójna sprężyna). Kultywatory dłutowe służą do płytkiej lub głębokiej uprawy gleby (do 30cm). Jednocześnie duży prześwit pod ramą pozwala na uprawę bez zapychania przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Szeroka gama szerokości roboczych ułatwia dobór odpowiedniej maszyny do ciągnika o mniejszych lub większych mocach. Możliwość zastosowania wózka jezdnego do wszystkich szerokości roboczych znacznie ułatwia transport maszyny na pole. Belka z naprzemiennie ustawionymi talerzami, za zębami kultywatora, skutecznie zapewnia pola po pracy przedniej sekcji. Bardzo szeroki wachlarz wałów doprawiających do wyboru pod odpowiednie rodzaje upraw został opracowany z myślą o wydajnej i konsekwentnej uprawie gleby.

Kultywator dłutowy SPEC HD to kompaktowy 3-rzędowy kultywator do pracy zarówno płytkiej jak i głębokiej. Kształt sierpowaty grządzieli ułatwia zagłębianie się elementu roboczego co wydatnie obniża zapotrzebowanie mocy ciągnika i znacznie obniża zużycie paliwa w stosunku do jego nominalnych wartości. Kultywatory dłutowe SPEC HD z oferty producenta maszyn rolniczych Mandam występuje tylko z zabezpieczeniem NON-STOP (podwójna sprężyna) w wersji 3m, 4m i 4,8m, gdzie maszyny powyżej 3m są składane hydraulicznie. Zarówno szerokość 3m i 4m może być wyposażona w wózek transportowy. Największy z oferowanych kultywatorów posiada zintegrowany układ jezdny. Belka z naprzemiennie ustawionymi talerzami, skutecznie zapewnia wymieszanie i wyrównanie pola po pracy przedniej sekcji. Bardzo szeroki wachlarz wałów doprawiających do wyboru pod odpowiednie rodzaje upraw, został opracowany z myślą o wydajnej i konsekwentnej uprawie gleby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i porównania poszczególnych modeli.

Opis wkrótce

Kultywator dłutowy SUPER jest dedykowany do płytkiej uprawy gleby. Proponowany jest w czterech szerokościach roboczych, przy czym maszyny od 4m do 6m są rozkładane hydraulicznie. Kultywatory dłutowe bardzo dobrze sprawdzają się przy mieszaniu resztek pożniwnych na maksymalnej głębokości do 15cm. Ustawione w 4-rzędach sprężynowe zęby 70×12 z możliwością zastosowania różnych redlic roboczych zapewniają dobre podcieńcie, spulchnienie oraz równomierne rozłożenie resztek pożniwnych. Możliwość zastosowania belki z pazurkami przed i za wałem, dodatkowo zapewnia wyrównanie pola po przejeździe agregatem. Różnorodność wałów roboczych, do wyboru z palety proponowanych, daje wygodę ich dopasowania do różnych klas ziemi. W razie trudności z dopasowaniem odpowiednich rozwiązań do potrzeb zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami firmy Mandam.

Opis wkrótce.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta,
skontaktuj się z nami.

Contact Form Demo (#3)