Agrimasz

Fiszewo

+48 556 128 260

Niepruszewo

+48 616 110 004

Nowa Karczma

+48 556 200 804

MASZYNY ROLNICZE MANDAM

Producent maszyn rolniczych Mandam stawia na wysokiej jakości produkty, kompleksową obsługę klienta i fachowy serwis. Priorytetem jest też dostosowanie osprzętu maszyn do rodzaju gleby w danym regionie, co sprawia, że maszyny rolnicze pracują wydajnie i niezawodnie przez długi czas. Nie mniej ważnym aspektem dla Mandam jest ochrona środowiska. Wszystko to sprawia, że Mandam jest najlepszym partnerem dla współczesnego rolnictwa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do nawiązania współpracy. Przedstawiciele firmy chętnie opowiedzą o dostępnym asortymencie i jego specyfikacji technicznej.

 

BRONY TALERZOWE

Brony talerzowe to maszyna rolnicza niezbędna do uprawy pożniwnej, wymieszania resztek pożniwnych, ale też niezastąpiona jako agregat doprawiający przed siewem. Brony talerzowe marki Mandam to  bezobsługowe łożyska, talerze ze stali borowej mocowane na zabezpieczeniach gumowych lub na amortyzatorach sprężynowych, regulowana odległość wału za maszyną, a także szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego.

Wały Campbell MWC to wały uprawowe do podwieszania na przednim TUZ-ie ciągnika. Po odpowiednim zablokowaniu łoża może być podwieszany na tylnym TUZie. Ich głównym celem jest zagęszczenie i wyrównanie pola przed lub podczas siewu, zatrzymanie wilgotności gleby, polepszenie jej struktury. Narzędziem roboczym są koła „ Campbell” o średnicy 700,800 lub 900 mm. Wersja wału Campbell z włóką MWW dodatkowo wyposażona jest w dwa rzędy noży rozdrabniających.

Wały Cambridge MCB mają szerokie zastosowanie w uprawie przedsiewnej i w pracy pożniwnej, by przyśpieszyć proces gnicia słomy i resztek pożniwnych. Znajdują one również zastosowanie na terenach zielonych. Ich głównym przeznaczeniem jest wyrównanie pola, zatrzymanie wilgotności gleby, polepszenie jej struktury. Narzędziami roboczymi wałów są koła żeliwne o średnicy 525 mm. Wersje MCW dodatkowo wyposażone są w włókę równającą regulowaną mechanicznie i hydraulicznie.

Do uprawy przedsiewnej wymagane jest: dobre wyrównanie, kruszenie przy dobrym zagęszczaniu (ubijaniu) na różnorodnych glebach. Wał STAR jest idealnym narzędziem do tego typu zadań. Ciężkie żeliwne koła wału zachodzą między siebie aby samoczynnie się oczyszczać w trakcie pracy. Wał STAR wyposażony jest naprzemiennie w koła żeliwne 550 mm i 500 mm. Zróżnicowana wielkość kół sprawia, że gleba zagęszczana jest dwuwarstwowo. W wersji STAR TANDEM koła są jednej średnicy (fi 550 mm) jednak rozmieszczone są w dwóch rzędach dzięki czemu prędkość pracy może być większa.

Seria kultywatorów uprawowych BEST to pierwsza nowość firmy MANDAM w roku 2019. Bazując na blisko 30-letnim doświadczeniu MANDAM wprowadza do sprzedaży serię maszyn niezbędnych w każdym gospodarstwie. Po roku prób i testów firma MANDAM jest przekonana, że Kultywator Uprawowy BEST sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach nie mając sobie równych. Efektem pracy Kultywatora BEST jest idealne przygotowanie gleby pod siew oraz kiełkowanie roślin bogatych w wartości odżywcze, wodę i tlen.

Best jest maszyną wielosekcyjną. Poprzez rozbudowaną ofertę opcji, Klient ma możliwość skonfigurowania maszyny wg własnych potrzeb. W zależności od warunków pracy i typu uprawy Klient ma do wyboru:

– spulchniacze śladów opon ciągnika

– włókę prostą amortyzowaną sprężyną lub włókę zacierającą typu Crossboard regulowaną hydraulicznie

– trzy różne rodzaje zębów ułożonych w pięciu rzędach: proste 32×12 (standard) lub 45×12 (opcja) oraz 32×12 typu „S” (opcja).

– trzy różne sekcje doprawiające: wał strunowy uzębiony tandem o średnicy 300 mm każdy, belka z pazurkami przed wałem, a za nią pojedynczy uzębiony wał strunowy o średnicy 300 mm lub belka z pazurkami przed wałem, a za nią uzębiony wał strunowy tandem o średnicy 300 mm każdy.

– oświetlenie LED

Dodatkowo maszyny w szerokościach 4 i 6 m w standardzie wyposażone są w 4 koła podporowe.

Od roku 2019 MANDAM proponuje maszynę BEST 2 dwóch szerokościach roboczych – 4 i 6 m. Zamówienia na te maszyny są realizowane już od jesieni 2019 roku. Producent maszyn rolniczych Madam planuje jednak poszerzyć gamę tych maszyn o kolejne szerokości robocze. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają przedstawiciele gliwickiego producenta. 

Kultywator przedsiewny FLEX to sprawdzona konstrukcja maszyny przeznaczonej do przygotowania gruntu pod siew. Oferowany jest w szerokościach roboczych od 3 do 6 m w wersji zawieszanej (model FLEX) lub półzawieszanej (model FLEX-K). 

W przedniej sekcji maszyna wyposażona jest w zacieracze śladów, których celem jest wzruszenie ugniecionej przez koła ciągnika gleby. Dalej wał płaskownikowy o średnicy 355 mm, który poprzedza trzy rzędy zębów sprężystych 32×10 (w standardzie z redlicą prostą, a na życzenie Klienta z gęsią stopą 180 mm). Lekka włóka wyrównująca jest ostatnim elementem przed zestawem dwóch wałów. Pierwszy z nich – płaskownikowy o średnicy 300 mm odpowiada za rozdrabnianie pozostałych brył ziemi. Drugi – kołeczkowy żeliwny o średnicy 400 mm zagęszcza glebę idealnie przygotowując ją pod siew. 

Pola robocze kultywatora FLEX zawieszone są na okrągłych rurach dzięki czemu lepiej układają się do nierówności gruntu.

Opis wkrótce

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta,
skontaktuj się z nami.

Contact Form Demo (#3)