Agrimasz

Fiszewo

+48 556 128 260

Niepruszewo

+48 616 110 004

Nowa Karczma

+48 556 200 804

Mulczery

Kosiarki na wysięgniku

Specjalna pielęgnacja zieleni – naturalne mulczowanie

Co to jest i dlaczego go używać

Mulczowanie to technika agronomiczna przyjęta w celu ograniczenia występowania chwastów poprzez przeciwdziałanie ich powstawaniu. Jej naturalna odmiana polega na pokryciu gleby materiałem roślinnym, który oprócz zacienienia uniemożliwiającego kiełkowanie i wschodzenie nasion chwastów, znacznie ogranicza parowanie wody z gleby. Na polu rolniczym ściółkowanie uzyskuje się poprzez rozdrabnianie resztek wcześniej zebranych upraw. Po zakończeniu funkcji mulczowania resztki pożniwne rozpoczynają proces degradacji, zwiększając w ten sposób zawartość substancji organicznej w glebie.

Biorąc pod uwagę korzyści uzyskane dzięki tej technice, coraz więcej firm zainwestowało w oczyszczanie resztek pożniwnych.

Rozwiązania MASCHIO GASPARDO

Aby sprostać temu rosnącemu zapotrzebowaniu, zwłaszcza ze strony firm przestrzegających reżimu produkcji ekologicznej, MASCHIO GASPARDO oferuje pełną gamę rozdrabniaczy, która obejmuje sprzęt do użytku domowego i hobbystycznego, aż po profesjonalny. Oferowane modele są idealne do rozdrabniania resztek pożniwnych o dużej średnicy na dużych powierzchniach, na obszarach, które nie zawsze są płaskie lub w obszarach przy kanałach lub rowach.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta,
skontaktuj się z nami.

Contact Form Demo (#3)